Як кріпиться штукатурна сітка до стіни?

Як кріпиться штукатурна сітка до стіни? Как крепится штукатурная сетка к стене?

У численних інструкціях про оздоблювальні роботи пишуть: «покладіть штукатурну сітку на очищену стіну, а потім покрийте її шаром штукатурки». Але що значить «покладіть»? Як її кріпити? Багато джерел взагалі не говорять про це. А ті, які кажуть, часто дають вельми суперечливі поради.

Отже, розглянемо покроково, як кріпиться до стіни скловолоконна фасадна сітка, яку ще називають штукатурна або армуюча.

Інформацію беремо з нормативного документа ДСТУ Б В.2.6-36:2008.

Спочатку саму стіну потрібно очистити, оцінити її технічний стан, наскільки вона рівна.

Наступний крок – на очищену стіну кладеться шар ґрунтовки. Це важливий момент. Його часто пропускають, щоб заощадити гроші і час.

Далі на ґрунтовану стіну клеються плити з теплоізоляційного матеріалу. Попередньо на плити наноситься клейовий розчин. При необхідності плити додатково кріпляться до стіни за допомогою механічно фіксуючих елементів.

Після цих робіт готується і наноситься захисний штукатурний шар за допомогою зубчастої сталевої терки з величиною зубів 10-12 мм. Відрізається потрібної довжини смуга армуючої сітки з лугостійкого скловолокна і топиться теркою в штукатурний шар.

Далі ретельно згладжується поверхня армуючого шару до отримання рівної, гладкої однорідної структури. Сам шар штукатурної сітки повинен бути обов’язково безперервним. Наступні смуги склосітки необхідно накладати внахлест мінімум на 10 см по вертикалі і горизонталі. А в кутах – мінімум на 15 см.

Фасад справа серйозна і робиться на віка. При зовнішній обробці, особливо високоповерхових будівель, фасадній сітці необхідно витримувати значне навантаження. Тому підійдіть до справи відповідально. Слідкуйте, щоб сітка лежала рівно, не морщилась, не “горбилась». Від того, наскільки добре вона ляже, залежить міцність майбутньої стіни. Покладете неправильно – підуть тріщини. Підуть тріщини – зруйнується фасад.

Тепер ваша сітка закріплена як слід, і ви можете покривати її другим захисним шаром штукатурки. Після цих процедур наноситься адгезійний шар грунтовки і декоративно-захисний шар.

Щоб уникнути проблем з якістю, радимо вам купити скловолоконну штукатурну сітку LATYMER – європейська якість за українськими цінами. Вона успішно конкурує з кращими європейськими брендами, в тому числі на території Євросоюзу. Її зручно класти, навіть якщо у вас немає досвіду, а менеджери компанії завжди допоможуть порадою. Розкажуть покроково, як кріпиться до стіни штукатурна сітка, як правильно покривати її штукатуркою. Якість сітки фасадної підтверджено сертифікатами, не тільки українськими, але і європейськими. До речі, тільки у цього українського виробника є міжнародні сертифікати якості.

Купуйте LATYMER – не прогадаєте!