Сітка фасадна: очікування vs реальність

Сітка фасадна: очікування vs реальність. Фасадная сетка: ожидания vs реальность

Як правило, будівельні компанії, які купують сітку фасадну, не мають глибоких знань про те, як ця сітка виробляється і які вимоги до неї пред’являються. Це, звичайно, нормально, кожен повинен розбиратися в своїй справі. Але деякі недобросовісні виробники користуються цим. Тому добросовісні виробники – такі, як ми, українська компанія LATYMER – зацікавлені в тому, щоб якомога більше людей знало, як якісна сітка фасадна відрізняється від неякісної.

 

Бренд vs ноунейм: чому виробляють халтуру?

Якщо дещо спростити, будь-який товар продається в умовно дешевій і умовно дорогій ціновій категорії. Причому, до дорогої в наших умовах відноситься все, що дорожче мінімальної ціни.

Щоб купили умовно дороге, потрібна репутація. Тому компанії «вирощують» бренд. Нікому вже не потрібно розповідати, чому Ceresit стільки коштує: тому що хороший. Скоро так буде і з торговою маркою LATYMER.

Умовно дешевому – бренд не потрібен. Досить дуже низької ціни. Навпаки, такому товару впізнаваний бренд більше завадить. Тому що покупці запам’ятають, що з трьох партій такої-то штукатурної сітки всі три партії були з браком.

 

Чому халтура прокатує?

Якщо товар бракований, чому його купують? Якими б дешевими не були тарілки, ми не станемо їх купувати, якщо вони розламані навпіл або у них відбиті краї. Ніж, який не ріже, не потрібен нам і даром. Значить, раз дешеву скловолокнисту сітку штукатурну продовжують купувати, не така вже вона неякісна? Може, мова всього лише про дрібні огріхи, які можна пережити? На жаль, не завжди.

Неякісну фасадну сітку купують, тому що:

  • деякі недоліки проявляють себе не відразу, а вже коли сітка всередині фасаду, і будівельники цього не бачать;
  • про важливість деяких моментів не всі знають.

 

Яка халтура зустрічається найчастіше?

Найшкідливіша – недомоти. Це прямий обман, ви купуєте склосітку дорожче, ніж заявлено, але хоча б на її якості це не позначається. Втім, люди ж не для того купують дешевше, щоб насправді купити дорожче, чи не так?

Гірше – прямий брак: коли на якійсь ділянці сітка «попливла», тобто не тримає форму, або зовсім порвалася. Не всі знають, але класти таку сітку склотканинну в фасад не можна! Це може привести навіть до обвалення всього «пирога»!

І нарешті, саме непомітне: невідповідність стандартам. Сітка виготовляється менш міцною, ніж необхідно, з порушеннями технологічного процесу. В результаті просто розчиняється в агресивному лужному середовищі штукатурки. Але з’ясувати це можна тільки в лабораторних умовах. Або дочекавшись, поки фасад впаде.

Хороший бренд ніколи собі такого не дозволить. Ми, звичайно, радимо свою сітку скловолоконну LATYMER. Вона дешевше всіх європейських анал