Інструкція по перевірці справжності європейського сертифіката ETA в два кроки

Фасадна сітка для систем утеплення фасадів

Фасадна сітка LATYMER для систем утеплення фасадів з березня 2019 року має сертифікат ETA (European Technical Assessment) в якості скловолоконної сітки для армування штукатурки на цементній основі. Цей важливий сертифікат дійсний в усіх 27 державах-членах ЄС та ЄЕЗ, а також в Туреччині, Великобританії і Швейцарії. Так як оцінки ETA стандартизовані, то в разі їх оцінки та схвалення компетентними державними органами, їх дія може бути поширене на інші країни. У тому числі і Україна.

Що дає наявність сертифіката ETA?

По-перше, це підтвердження високої якості продукції. Методи оцінки, включені в Європейський оціночний документ EAD 040016-00-0404 були написані на підставі запиту виробника, щоб врахувати термін служби скловолоконної сітки для передбачуваного використання 25 років . Тобто скловолоконні сітки, які мають цей сертифікат, гарантовано утримають штукатурний шар мінімум на 25 років. Реальний термін служби може бути в нормальних умовах експлуатації значно довше без серйозного погіршення якостей продукту, що впливає на основні вимоги до робіт.

По-друге, Європейський союз таким чином захистив свій ринок і споживачів від неякісної продукції. Фасадна сітка, наприклад, без наявності такого сертифікату не може з’явитися в жодному кошторисі, ні на одному об’єкті. В Європі і будівельники, і споживачі зацікавлені користуватися тільки якісними будівельними матеріалами.

Деякі постачальники можуть стверджувати, що мають такий сертифікат. Але чи так це насправді? Щоб захистити себе від підроблених документів звичайно корисно для себе знати, як легко перевірити – справжній документ надає постачальник чи фальшиву копію?

Як же перевірити справжність європейського сертифіката ETA?

Ми зробили для вас коротку інструкцію як перевірити європейський сертифікат в два кроки. Розглянемо на прикладі нашого сертифіката ETA, виданого заводу LATYMER.

Крок 1. Зайдіть на офіційний сайт організації EOTA в Бельгії. Сайт легко знаходиться в пошукових системах при введенні абревіатури організації.

Крок 2. У полі пошуку (розділу ETAssessments) введіть номер сертифіката, наприклад 18/0990 (номер повинен бути в точності , як на оригіналі документа) і тиснете Submit.

Результат пошуку видасть підтвердження наявності європейського сертифіката за запитуваною номером. При розкритті результату пошуку сайт висвітить наступну детальну інформацію:

  1. Дату видачі сертифіката, номер, версію;
  2. Продукція, яка сертифікувалася;
  3. Власник сертифіката (виробник);
  4. Організація, яка проводила технічну оцінку;
  5. Основи оцінки, за якими проводилися випробування.

У випадку з нашим прикладом фасадної сітки LATYMER:

1. Номер/Версія Номер ETA 18/0990
Version 1
Дата випуску 01.03.2019
2. Продукт Торговельне найменування: армована сітка зі скловолокна 140, армована сітка зі скловолокна 160, армована сітка зі скловолокна 145, армована сітка зі скловолокна 165

Універсальний тип і застосування Скловолоконна сітка для армування штукатурки на цементній основі

3. Тримач/Виробник ТОВ «Торговий дім «Латімер»

Адреса власника: вул. Гагаріна, 1, будівля 340

Поштовий індекс: 41100

Місто: Шостка

Країна Україна

4. Орган технічної оцінки TZUS
5. основа оцінки Реєстраційний номер EAD 040016-00-0404

Тепер ви в курсі, як перевірити справжність європейського сертифіката ETA. Використовуйте тільки якісну, сертифіковану продукцію. І ваш фасад послужить вам довгі роки.