5 порад, як перевірити якість армуючої сітки: шпаргалка для фасадчиків

перевірка армуючої сітки. проверка армирующей сетки check the quality of a reinforcing mesh

Не секрет, що значна частина армуючої сітки на українському ринку – від безіменних та невідомих виробників. Чи можна їм довіряти? Зрозуміло, що всі вони як один впевнені, що їх товар відповідає всім необхідним стандартам, але чи так це?

Ми – український завод з виробництва фасадної сітки LATYMER. Наша продукція сертифікована і постійно продається в країни Євросоюзу. Це наслідок того, що ми постійно контролюємо якість своєї стеклосітки. Ми знаємо про цей контроль все і з радістю з вами поділимося.

 

Порада перша: без папірця ти комашка

Найкращий спосіб перевірити якість армуючої склосітки – місяць досліджувати її якість в спеціальній лабораторії. Зрозуміло, що у всіх такої лабораторії немає. Але є ті, у кого вона є! І фахівці, що працюють в них, видають сертифікати відповідності. Якщо виробник пред’являє вам такий сертифікат – значить, його сітку вже перевіряли на якість. Причому, найбільш прискіпливими методиками. Ось у нас, наприклад, сертифікати є. До того ж не тільки українські, а й європейські.

Порада друга: гни-ламай!

Фасадна сітка повинна бути дуже міцною. Їй, як-не-як, лужне pH середовище витримувати в висихаючій штукатурці. Найпростіший спосіб перевірити її на міцність – кілька разів зігнути-розігнути в одному і тому ж місці по крученій нитці. Якщо вона почне лохматитись або ламатися – міцності недостатньо. Ще спробуйте різким рухом розірвати її. Якщо ви не термінатор, то якісна сітка повинна витримати.

Порада третя: прикинути на око

Сітку постачають змотаною в рулони. Придивіться до цього рулону. Погану сітку для штукатурки найчастіше відразу видно по рулону: він спучується, нерівний. Комірка може зміщуватися від легкого зусилля. Краї разлохмачені. Якщо рулон рівної форми, добре упакований, а на етикетці вказано виробника, то є велика ймовірність, що сітка буде нормальною.

Порада четверта: перевірити на пружність

Відмотати трохи штукатурної сітки і з усією рішучістю скомкати її. Розпрямилася відразу, відновивши ідеальну форму? Гарна. Якийсь час залишилася зім’ятою? Погана.

Порада п’ята: краш-тест

Проведіть експеримент: «утепліть» шматок стіни, скажімо, метр на метр. Зробіть все як слід, дайте штукатурці висохнути до кінця. А потім гарненько розважтеся: постукайте по ній молотком, покидати в неї важкі речі, пограйте в бейсбол нарешті. Приклади таких перевірок є в різних відео на нашому Youtube каналі. Якщо сильні удари змусять штукатурку тріскатися і відпадати – ні про яку монолітність конструкції годі й казати. У вас неякісна сітка, а може, і штукатурка теж.

Сподіваємося, наші поради вам знадобляться. Перевіряйте вашу фасадну сітку, а краще – купуйте LATYMER, її можна перевіряти скільки завгодно, вона витримає випробування.