Утеплення фасаду – інвестиції чи розтрати?

Утеплення фасаду

Відповідь залежить від того, як утеплювати. Взагалі утеплення було придумано для економії, і якщо зробити все правильно, так воно і працює. Але завжди є варіанти. Якщо не звернути увагу на прості деталі, то утеплення вилляється в чималі розтрати.

 

Як викинути гроші на вітер, утеплюючи фасад?

Дуже легко: закупити неякісні матеріали. Дешевий утеплювач, поганий клей для нього, поганий розчин, погану штукатурку, погану сітку. Ми, завод LATYMER, виробляємо скловолокнонну армуючу сітку. Тому на ній і зупинимося докладніше. Але знайте, що неякісна штукатурка або поганенький пінопласт зроблять схожий ефект: змусять ваші гроші витекти в нікуди.

Що ж трапиться, якщо купити погану фасадну сітку? А ось що:

– вона разлохматиться в процесі укладання – особливо неякісна примудряється ламатися прямо в руках робітників і колоти їм пальці. А ще вона смердить;

– під вагою штукатурки вона деформується, і замість монолітної, міцної конструкції вийде щось криве і схильне до тріщин;

– під час висихання штукатурки вона розірветься – яка вже тут монолітна, міцна конструкція?

– висихаючи, штукатурка просто розчинить її в собі. Чим гірше сітка, тим більше вона розчиниться.

Гарна, якісна сітка, ось як LATYMER, може втратити до 50% міцності. Але залишку вистачить, щоб вона не розтягувалася, не рвалася і служила хорошим каркасом для фасаду. Погана сітка може розчинитися повністю. Ви за неї заплатили – а її немає. Вона не зміцнює фасад, можна було взагалі її не купувати, ефект був би тим же.

 

Як перетворити гроші на утеплення в інвестицію?

Сказати насправді простіше, ніж зробити:

– треба закупити сертифіковані матеріали і перевірити, чи у всьому вони відповідають стандартам (сітка для штукатурки LATYMER відповідає, ми з радістю можемо це довести);

– треба провести роботи з утеплення фасаду за всіма правилами. Наприклад, не кріпити сітку на сухий утеплювач, обов’язково класти її внапусток, тобто щоб краї накладалися один на одного на ширину 10 см.

Якість матеріалів + якість роботи = якість фасаду. Ця формула працює завжди, і якщо підставити в неї сітку фасадну LATYMER, якість неодмінно виросте. Адже наша фасадна сітка відповідає не тільки українським, а й європейським стандартам. Більше половини своєї продукції ми продаємо в ЄС. І вона жодного разу не викликала нарікань у прискіпливих європейців.

LATYMER – на захисті фасаду!