Маленька, але надзвичайно важлива деталь системи утеплення фасадів

штукатурна сітка. штукатурная сетка

Якщо хочеться високої якості, то все повинно бути зроблено ретельно, з усією відповідальністю і увагою до деталей. Недотримання технології в дрібницях, і така, здавалося б, малопомітна деталь, як недостатньо якісна армована склосітка, здатні привести до обвалення фасаду. І, на жаль, призводять. Щорічно в Україні руйнується більше тисячі фасадів. Значна їх частина – зовсім не у старих аварійних будинках. Часто просто через те, що будівельник у систему утеплення поклав занадто дешеву фасадну сітку.

 

Що трапиться, якщо утеплювати без сітки?

Один з ключових елементів мокрого фасаду – шар штукатурки. Висихаючи, штукатурний шар утворює міцне зчеплення зі стіною і створює єдину монолітну конструкцію всього фасадного пирога. Однак, в процесі висихання можливі сюрпризи. Як правило, у штукатурки і стіни різна теплопровідність, різний рівень вологості. Особливо поки штукатурка мокра. Через це штукатурка тріскається. Вона взагалі будь що, відразу йде тріщинами. І замість того, щоб утворити єдину конструкцію, після висихання відвалюється шматками.

А ще на мокру, а значить, в’язку штукатурку впливає земне тяжіння. Вона намагається стекти вниз, через що стіна стає нерівною, нерівномірно захищеною і утепленою.

Підсумок сумний: міцності немає, монолітної конструкції немає, власник квартири полку на два дюбеля повісив, а зовні фасад обвалився.

Щоб всього цього не сталося, і використовують фасадну сітку. Штукатурка наноситься на неї як на каркас, в результаті менше стікає і тріскається. Сітка примудряється вирівнювати навіть різницю температурного режиму, беручи на себе розширення і стиснення компонентів системи утеплення. Адже хороша армована сітка стійка до розтягування і тримає форму практично в будь-яких умовах.

Так, зовсім маленька деталь, недорога в порівнянні з усіма іншими матеріалами системи мокрого фасаду, може стати ключовою.

 

Чому потрібно купувати не найдешевшу сітку під штукатурку?

Зазвичай, якщо штукатурна сітка дуже дешева, значить, її виробник чимось пожертвував. Зробив її трохи менш міцною, трохи менш рівною, трохи менше довговічною. На практиці це призводить до того, що в агресивному лужному середовищі при висиханні штукатурки сітка просто розчиняється. Зникає так, немов її і не було. І гроші, витрачені на неї, нехай невеликі, просто викинуті на вітер. А фасад може незабаром обвалитися.

Саме тому ми наполегливо радимо купувати нашу сітку фасадну LATYMER. Вона дорожче імпортного ширвжитку, але відповідає всім стандартам, що підтверджено сертифікатами якості.

З нашої сіткою фасад не впаде!