Що означають цифри на етикетках фасадної сітки LATYMER?

цифри фасадна сітка. фасадная сетка

Для чого потрібна фасадна сітка, уявляють всі будівельники. Але ось на одному рулоні написано 140, а на іншому 160 – який краще вибрати? Або написано: розривні навантаження ≥22/≥34 – це добре чи погано? Чи не краще взяти побільше?

Зрозуміло, що в деталях розбирається не кожен. Але ми, як виробник, в цьому морі цифр – як риба у воді.

 

Розривне навантаження: що це?

Загальне значення зрозуміле: які зусилля треба докласти, щоб розірвати склосітку. Вимірюється в ньютонах на сантиметр або міліметр. У технічних характеристиках сітки для штукатурки LATYMER розривна навантаження вказана в Н/мм.

Чому цей показник такий важливий? Хіба нашими містами ходить Годзилла і розриває будинки на частини? Ні, звичайно: стіни намагається розривати штукатурка, поки висихає. Якщо брати чисто технічні показники, то не буде помилкою сказати, що стіна під час висихання штукатурки відчуває приблизно такі ж навантаження, як середньої сили землетрус. Якщо в цей час фасадна сітка розірветься, утворення тріщин майже неминуче.

Крім того, мокра штукатурка являє собою агресивне лужне середовище, яке намагається розчинити в собі сітку фасадну. І як не крути, частково вона досягне успіху. І важливо, щоб навіть у частково розчиненій сітці зберігався достатній запас міцності.

 

Скільки має бути в цифрах?

ДСТУ встановлює однозначна вимога: розривне навантаження в вихідному, сухому стані повинна бути не нижче 15 Н/мм. У штукатурної сітки LATYMER цей показник стартує від 22 Н/мм, що досить красномовно говорить про її якість.

Важливий ще такий момент: у ниток основи і ниток утка показники різні. У нитки утка більше. Цим іноді користуються виробники, вказуючи навантаження на розрив саме по нитках утка. Тоді як по нитках основи вона куди нижче. Щоб уникнути плутанини, ми вказуємо на склосітці LATYMER навантаження на розрив окремо по основі і по утку. Так, у сітки під штукатурку LATYMER STANDARD 140 цей показник зазначений так: ≥26/≥44, що означає не менше 26 Н/мм по основі і 44 – по утку.

 

Що таке щільність і на що вона впливає?

У тій же LATYMER STANDARD 140 число 140 – це щільність: 140 г/м2. Взагалі для фасадів можна використовувати сітку з щільністю нижче 120 г/м2 (вона існує, але використовується в дрібних декоративних елементах, не в стінах, максимум гараж можна з такою зробити). Щільність 120-140 г / м2 підходить для невисоких будинків, 3-5-поверхових. Якщо ви будуєте висотку, купуйте скловолоконну сітку для фасаду більшої щільності – наприклад, LATYMER PROFESSIONAL 165.