Штукатурна сітка: коли використовується?

Штукатурна сітка: коли використовується? Штукатурная сетка: когда используется? Plastering mesh: when is it used?

З цим питанням складно. Деякі називають штукатурною сіткою будь-яку фасадну. А деякі – тільки сітку низької щільності, яку можна використовувати виключно у внутрішніх оздоблювальних роботах. Ми – термінологічні пуристи. Тому для нас штукатурна сітка, фасадна і сітка армована скловолоконна – це одне і те ж. Просто цей матеріал ділиться на три категорії:

  • сітка низької щільності, яка використовується тільки для внутрішнього оздоблення помешкання;
  • стандартної щільності, що застосовується в будівництві фасаду;
  • сітка високої щільності, використовується для армування фасадів перших і цокольних поверхів, якщо вони вимагають особливого захисту.

Поговоримо докладніше, що таке штукатурна сітка і коли вона використовується в будівництві.

Завдання сітки – забезпечити монолітність конструкції «стіна + штукатурка». Перш за все фасадну сітку використовують в будівництві, власне, фасадів, коли роблять утеплення. Стіна, покрита утеплювачем, і штукатурка повинні бути єдиною міцною системою. Каркасом для цієї конструкції якраз і служить фасадна сітка. Якщо не покласти її або покласти погано, штукатурка під час висихання «сповзає» під впливом сили тяжіння. А потім тріскається і обвалюється. Згодом фасад може і зовсім впасти. Таких випадків в Україні та світі чимало.

У внутрішній обробці штукатурна сітка використовується, коли стіни настільки нерівні, що доводиться класти штукатурку шарами дуже різної товщини. Якщо є нерівності, що відхиляються на 3 см або близько того, без сітки не обійтися зовсім. Тому що шар штукатурки такої товщини неодмінно «сповзе» і потріскається. Якщо нерівності менше, сітка може допомогти, але не настільки обов’язкова. Ще її використовують, якщо у внутрішній обробці де передбачена ліпнина. Ділянки з нею необхідно обов’язково зміцнити.

Так як від якості сітки залежить, чи не звалиться стіна, ми радимо використовувати сітку фасадну скловолоконну LATYMER . Вона українського виробництва, а якість у неї європейська. Близько 50% всієї продукції цього бренду продається в країнах Євросоюзу. LATYMER – єдиний український виробник, у якого є не тільки українські, а й міжнародні сертифікати якості. З цієї сіткою ви можете бути впевнені: ваші стіни в цілковитій безпеці.

LATYMER – тримає міцно!