Монтаж штукатурної сітки: коротка інструкція та особливості

Монтаж штукатурної сітки: коротка інструкція та особливості. Особенности монтажа штукатурной сетки The peculiarities of installing the fiberglass mesh

Особливості монтажу штукатурної сітки залежать від того, куди вкладається сітка.

  • Перший варіант – це зміцнення штукатурки при оздоблювальних роботах всередині квартири. Сітка тут використовується, якщо стіна нерівна або з різних причин передбачений товстий шар штукатурки. Рекомендують два способи закріплення сітки в такому випадку: на ґрунтовку або на дюбеля. Ми рекомендуємо класти сітку на ґрунтовку: так можна гарантувати щільне прилягання. На шар ґрунтовки кладеться сітка, вдавлюється у вологу ґрунтовку, зверху можна зміцнити її дюбелями у верхній частині. Поверх неї кладеться перший шар штукатурки, який шпателем втирається прямо в вічка сітки. Після його висихання кладеться фінальний шар штукатурки.
  • Другий варіант – це утеплення стіни при будівництві за технологією «мокрий фасад». І тут починаються проблеми. Справа в тому, що багато хто радить ті ж способи монтажу штукатурної сітки: на дюбеля або ґрунтовку. Але при технології «мокрий фасад» сітка кладеться поверх утеплювача, а він часто теж кріпиться на дюбеля. І виходить, що поверх дюбелів кладуться інші дюбеля. Це нестійка конструкція, так робити не варто. Тому, якщо у вас утеплювач не просто кладеться на клей, а й закріплюється дюбелями, кладіть сітку тільки на ґрунтовку. Тим більше саме так наказує ДСТУ Б В.2.6-36:2008, в якому в пункті 5.3 написано буквально наступне: «захисний шар по теплоізоляційному шару із втопленою армувальною сіткою з лугостійкого скловолокна». Потім, згідно все того ж ДСТУ, кладеться ще шар захисного покриття (зазвичай штукатурка), потім шар адгезійної ґрунтовки, потім декоративно-захисне покриття.

Щоб монтаж штукатурної сітки не створював проблеми, купуйте тільки якісні матеріали: і штукатурку, і ґрунтовку, і саму сітку. Ми рекомендуємо сітку скловолоконну LATYMER, яка при українських цінах має європейську якість. Кріпити її зручно, вона не колеться, не куйовдиться, не ламається в руках, рівна, з однаковими вічками, добре тримає форму… І відповідає всім нормам як ДСТУ, так і європейських стандартів.

LATYMER – на захисті вашого фасаду!