
Способів багато: бейсбольна бита, молоток, ключка для гольфу, рогатка… Звучить страшно? А ви самі посудіть, що буде відбуватися зі стінами будинку під час експлуатації. По ним буде стукати град, вітер в них буде жбурляти різні предмети, діти, знехтувавши заборони батьків, будуть врізатися в них разом з велосипедом… У книжках з управління гнівом часто радять побити кулаком стіну або жбурнути в неї що-небудь. Тільки от якщо після цього від стіни відвалиться шматок штукатурки, гнів навряд чи стихне. Скоріше навпаки.
Загалом, всі ці, як зараз модно говорити, виклики стіна повинна витримувати. Це означає, що пара ударів бейсбольною битою їй вже точно не зашкодить. Але що робити, якщо вийшло не так і стіна посипалася?
Через що стіна не проходить краш-тест?
Зазвичай причин дві: або штукатурка вкрай неякісна, або армуюча сітка погана. Ну, або може бути і те, і інше, звичайно. Просто так свіжозбудована стіна, яка повністю висохла, не може потріскатися від пари сильних ударів. Тому, якщо краш-тест розкрив сумний виворіт у вигляді внутрішньої стіни чи утеплювача, сміливо заявляйте забудовнику претензію.
Якщо шматок штукатурки відвалився і ви бачите армуючу сітку – пригляньтесь до неї. Вона нерівна, порвана, розтягнута? Настільки тонка, що ви можете легко її розірвати? Проблема саме в ній.
Справа в тому, що армуюча фасадна сітка повинна бути дуже міцною, не розтягуватися і тримати форму практично в будь-яких умовах. Під час висихання штукатурки сітка дійсно стоншується, тому що на неї впливає лужне середовище. Однак вона на це розрахована. Якщо сітка якісна, вона і після цього залишиться досить міцною, а ось якщо ні…
Чи можна щось зробити, щоб не треба було бити по своєму фасаду молотком?
Звичайно можна. Контролювати, які саме матеріали використовує забудовник. Вимагати сертифікати відповідності на кожен дюбель, кожну упаковку клею. Ми, завод LATYMER, звичайно, пропонуємо використовувати свою продукцію – фасадну армуючу сітку. У нас є і українські, і європейські сертифікати, що підтверджують її якість. Сітку LATYMER купують в ЄС, і при цьому ціна на неї цілком українська – нижча за європейські аналоги тієї ж якості.
Дійсно, сітка LATYMER трохи дорожче китайської, але у китайській в Україні і сертифікати виявляються через раз, і браку приходить часом до 20%.
Не економте на безпеці, купуйте LATYMER!