Огляд тенденцій в світі з енергозбереження

енергозбереження. энергосбережение

Енергозбереження в будівництві – вже не одне десятиліття дуже важливе питання. Більше 40% країн ділять будинки на категорії в залежності від їх енергозберігаючих властивостей. Будівельні компанії, які будують найбільш економні в цьому відношенні будинки, можуть отримувати чималі субсидії, пільгові кредити або податкові пільги. Так відбувається, наприклад, в Швейцарії, Німеччині, Японії.

 

Утеплюємо побудуване

У тій же Німеччині існують спеціальні програми реконструкції старих, неутеплених будинків. Домовласникам, які вирішили провести утеплення таких будинків, надаються різного роду пільги.

Втім, і там, де ніяких пільг не надають, власники і мешканці будинків самі поспішають «утеплитися». Адже це сильно економить гроші на оплату опалення. Для отримання кращого результату мешканцям багатоквартирних будинків бажано об’єднуватися і утеплювати не тільки свою квартиру або один поверх. Більш оптимально для зменшення тепловтрат – утеплювати весь будинок в цілому. Тому зараз перспективним вважається будівництво нових, повністю утеплених будинків.

 

Будуємо по-новому

Енергозберігаючі будинки діляться на активні і пасивні. Активний будинок виробляє енергію сам. В ідеалі – стільки ж або більше, ніж споживає. Приклад активного будинку, який вже можна побачити в Україні, – одно- або двоповерховий приватний будинок, покритий сонячними батареями. В Європі розробляють і проекти активних висоток.

Пасивний будинок енергію не виробляє, але споживає її дуже мало. Сучасні технології допомагають знизити енергоспоживання будинку в 10 разів і більше. І одну з головних ролей при будівництві такого будинку грає система утеплення. Утеплені стіни допомагають менше витрачати на опалення. А найдешевша система утеплення – так званий «мокрий фасад».

 

Ми, український завод LATYMER, виробляємо скловолокнисту сітку для армування фасадів. Вона застосовується саме при роботі з «мокрим фасадом». Щоб він був досить міцним, щоб не тріскався і ні в якому разі не обрушився, сітка повинна бути якісною. LATYMER має всі сертифікати відповідності як українським, так і європейським стандартам. І купують не тільки в Україні, але і в країнах Євросоюзу.

З сіткою LATYMER можна вибудувати по-сучасному утеплений будинок і довгі роки економити на опаленні.