
Утеплення стін – важливий етап будівельних робіт. Але саме на ньому часто намагаються заощадити. Основні витрати до моменту утеплення вже проведені, термін здачі будинку наближається, і так хочеться не вийти за рамки бюджету! Помилка економити на матеріалах системи утеплення нерідко коштує дуже дорого. Недостатньо якісна система може привести навіть до обвалення фасаду.
Ось 5 порад, які стануть в нагоді при утепленні будь-якого фасаду “мокрим” методом
-
Не економте на матеріалах
Це не означає, що вам слід купити найдорожчий товар на ринку, зовсім немає. Але всі матеріали для утеплення повинні:
– відповідати необхідним нормам та стандартам;
– мати підтверджуючі на це документи.
Ні в якому разі для системи утеплення “мокрий” фасад не можна купувати неякісний пінопласт, полістирол, мінеральну вату, штукатурку, армуючий розчин або фасадну сітку. Це пожежонебезпечно, та й взагалі безглуздо: погані матеріали не утеплять, погані армируючі матеріали не зміцнять. Гроші будуть витрачені, а фасад піде тріщинами або зовсім впаде.
Наш завод виробляє скловолоконну сітку під штукатурку. Ви можете купити сітку фасадну LATYMER. Ми підтвердимо якість своєї продукції сертифікатами, як українськими, так і європейськими. Ми можемо довести, що наша штукатурна сітка відповідає стандартам. А це значить, що її можна використовувати.
У той же час на ринку дуже багато матеріалів, у яких немає ніяких сертифікатів. І часом їх технічні характеристики набагато нижче встановлених стандартів. Не дозволяйте обманути себе!
-
Не утепляйте нерівні стіни
Якщо так вийшло, що стіни не ідеально рівні, – вирівняйте їх, перш ніж утеплювати. Будь-які нерівності приведуть до втрати тепла, відшарування утеплювача, тріщинах в штукатурці. Також неприпустимі тріщини на стінах.
-
Щільно підганяйте матеріал, не залишайте зазорів
Плити пінопласту, полістиролу чи мінеральної вати повинні бути щільно підігнані. Фасадна сітка укладається внахлест, щоб краї перекривалися на 10 см. Звичайно, армуючий клей повинен тримати міцно, як і армуючий розчин.
-
Ні в якому разі не кладіть армуючу сітку на сухий пінопласт!
Це один з найбільш шкідливих порад, які можна почути. Іноді ще радять прибити сітку дюбелями. Спасибі, що не мотузкою прив’язати. Існує стандарт, який чітко розписує, як треба класти утеплення на стіну. Його необхідно дотримуватися, адже всі матеріали робляться саме під цей стандарт.
Точно так не можна ігнорувати вимогу робити протипожежні пояси в висотних будинках.
-
Не робіть часткове утеплення – наприклад, лише на частині стіни або не на всіх стінах
На межі утеплених і неутеплених ділянок через різницю температур стіна може піти тріщинами, навіть якщо ви використовуєте якісні матеріали.
Утеплюйте правильно. Дотримуйтесь технології, користуйтеся якісними матеріалами – такими, як скловолоконна фасадна сітка LATYMER .