
Зараз утеплений фасад – це норма, будинок без нього не можна здати в експлуатацію. Але зовсім недавно все було не так.
Батьківщина утепленого фасаду – Німеччина. Коли в середині ХХ століття по світу прокотилася енергетична криза, проблема занадто високих рахунків за опалення схвилювала багатьох. Німці придумали рішення: обшивати будинки не тільки сайдингом, а ще й облаштовувати утеплюючим шаром. Незабаром їх винахід стали використовувати по всьому світу.
Які бувають утеплені фасади?
Дві технології, вже багато років сперечаються одна з одною, – це вентильований і мокрий фасад. Обидва варіанти придумані в Німеччині.
Вентильований фасад навішується на готову стіну таким чином, щоб між стіною і утеплювачем залишався зазор. Він служить для того, щоб видувався конденсат, і забезпечував додаткову теплоізоляцію – адже прошарок повітря теж зігріває. Високої тяги там немає, тому повітря не вихолоджує, а саме гріє.
Саме цей спосіб швидко став популярний в СРСР, тому що таке утеплення можна було навішувати на старі будинки, не особливо готуючи стіни. Вони «поїхали» і недостатньо рівні? Ну, навісимо на елементи різної довжини, подумаєш. Якраз краще стане: зовнішній шар буде вже рівним. Будинок старий і вже виглядає страшненьким? А ми його зверху огорнемо новим фасадом, пофарбуємо або задекоруємо панелями, і краса вийде.
І зараз на пострадянському просторі вентильовані фасади роблять достатньо часто. Вони досить прості в монтажі, робота з ними займає небагато часу.
А як в Європі?
А ось в Європі зовсім інша картина. Там вентильованих фасадів зовсім мало, а в основному використовуються мокрі. Чому ж?
Мокрий фасад вимагає попередньої підготовки стіни, тому що ніяких зазорів не передбачає. Грунтовка, клей, утеплювач, армуючий шар, склосітка, штукатурка – ось будова утеплювального пирога за цією технологією. Шари повинні гарненько висохнути, це займає час; робота з таким фасадом вимагає більшої кваліфікації, ніж з вентильованим. Чому ж європейці вибирають саме його?
Відповідь проста: мокрий фасад дешевше. Рівень тепло- та шумоізоляції майже такий же, але несе менше навантаження на несучі конструкції і загальна вартість утеплення нижче.
Ми, завод LATYMER, лобіюємо мокрі фасади, що й зрозуміло: адже ми виробляємо армуючу склосітку. Але ж ми тому її і виробляємо, що вважаємо цю технологію більш перспективною.
Що вентильований, що мокрий фасад підуть тріщинами, не дадуть нормального утеплення, а то і обваляться, якщо використовувати неякісні матеріали. Але вибравши мокрий фасад, ви заплатите за хорошу, сертифіковану продукцію менше, ніж вибравши вентильований. Тут зауважимо, що фасадна сітка LATYMER – це європейська якість за українськими цінами.
Купуйте LATYMER і будуйте недорого!