Що буде з фасадом, якщо штукатурити без сітки?

без сітки. без сетки

Якщо штукатурити фасад без армуючої сітки, буде приблизно те ж, що і з будинком, збудованим без фундаменту. Деякий час він, швидше за все, навіть простоїть. Якщо пощастить. А потім повз нього проїде важко навантажена фура, або відразу вісім дітей в будинку підскочать, або… Ну, загалом, що-небудь неодмінно трапиться.

 

Фасадна сітка бореться з земним тяжінням

Якщо просто нанести мокру штукатурку на стіну, вона, поки не висохне, буде намагатися стекти вниз. Звичайно, повністю у неї це не вийде, але частково сповзти вона може. В підсумку, у верхній частині стіни її шар буде тонше, ніж у нижній. А про рівні поверхні, звичайно, годі й говорити.

Якщо ж використовувати сітку, то вона буде служити каркасом для штукатурки. Конструкція вийде більш міцною, а так як склосітка стійка до розривів і розтягувань, вона буде перешкоджати різного роду сповзання.

 

Сітка фасадна захищає від тріщин

Штукатурка має одну специфічну властивість: будь що, вона тріскається. Перші тріщини з’являються, коли штукатурка сохне на стіні. Потім їх викликають перепади вологості і температури, вібрація стін, удари. Кинув хтось на нервах щось важке в стіну, а в штукатурці тріщина утворилася!

Якщо фасад армований якісною склосіткою, такого не станеться. При висиханні штукатурки утворюється єдина, монолітна структура – штукатурка і сітка. Це – як залізобетон, який складається з бетону, застиглого навколо арматури.

Вірно і зворотне: конструкція без сітки для штукатурки набагато менш міцна. Фасад без склосітки обов’язково піде тріщинами, а може і зовсім обвалитися.

Також потрібно розуміти, що буває навіть і так: поки будинок будується, сітка є, а потім вона зникає, і фасад руйнується. Куди ж вона дівається зі стіни і як цього уникнути? Виявляється, вона розчиняється. У прямому сенсі слова.

Мокра штукатурка – це дуже агресивне лужне середовище, її рН може бути вище 11. Якісна скловолоконна сітка може постраждати від її впливу, а неякісна може розчинитися зовсім, як і не було.

 

Чим гарна сітка LATYMER?

Перш за все – якістю. Ми дуже добре пам’ятаємо правило: хороша сітка для штукатурки – міцний фасад. Наш завод робить тільки якісну сітку фасадну: міцну, лугостійку, з оптимальною щільністю для будівель різної висотності. Технічні характеристики нашої сітки під штукатурку вище необхідного стандарту. Тому що ми вважаємо, що потрібно робити добре, а не мінімально прийнятно.

LATYMER – на захисті фасаду!